AutoCAD 2016

Společnost Autodesk dnes oznámila uvolnění nové verze svého nejrozšířenějšího produktu. Pro předplatitele byla česká verze uvolněna téměř současně s anglickou.

AutoCAD 2016

Nová verze přináší vylepšené zobrazení detailů, povrchů a křivek (už žádné zobrazování oblouků rozsekaných na segmenty, ale vždy hladké tvary), rychlé inteligentní kótování objektů nebo exporty do PDF výstupů, které umožňují vyhledávání ve výsledných dokumentech a zachovávají hypertextové odkazy. Vylepšení se dočkaly také některé tradiční příkazy jako revizní obláček, editor odstavcového textu i prvky uživatelského prostředí. Užitečnou pomůckou pro zrychlení práce může být například našeptávač v příkazovém řádku s automatickými opravami nebo výběr bloků pro vložení z galerie náhledů přímo v horním pásu karet. Současný vývoj ve stavebnictví se odráží v možnosti užší koordinace s BIM (Building Information Modelling).

Dobrou zprávou nejen pro uživatele samotného AutoCAD je skutečnost, že v nové verzi zůstává beze změny formát výkresů DWG/DXF a nebude tedy nutné převádět výkresy do starších verzí či řešit potíže s kompatibilitou aplikací dalších výrobců.

Zákazníci s aktivním předplatným mají nárok na novou verzi automaticky. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi AutoCAD, kterou bude možné získat formou časově neomezené licence. Od ledna 2016 totiž Autodesk plánuje nabízet licence již jen moderní a flexibilní formou pronájmu.

Krátká videa k novým funkcím (anglicky)
Anglická zkušební verze: AutoCAD, AutoCAD LT

AutoCAD LT v eshopu CADzone >>>

Rubrika: Autodesk
Vydáno: 23.03.2015
Počítadlo: 3308 čtenářů


Wed Jul 24, 2024 23:27:07
CAD Zone Články Rhino V-Ray AutoCAD LT CADprofi SketchUp

CADzone.cz
věnováno CADu...