AutoCAD 2016 pro Mac

Autodesk ohlásil vydání svých rozšířených programů AutoCAD 2016 a AutoCAD LT 2016 i pro operačnní systémy MAC OSX. Díky časovému odstupu od vydání verzí pro Windows jsou programy kompatibilní i s letos vydaným systémem El Capitan.


Ilustrační obrázek (zdroj Autodesk.blogs.com/between_the_lines)

současná verze má uživatelům umožnit více využívat výhod "macovského" prostředí a funkcí se zachování plné kompatibiltiy a možností výměny dat s AutoCAD pro Windows. Vylepšení pro práci a komunikaci napříč platformami obsahují mimo jiné:
  • Správa cest Xref - cesty k souborům externích referencí je nyní možné mapovat z Mac na Windows včetně síťových serverů, takže sdílení souborů je nyní jednodušší.
  • Express nástroje - některé oblíbené nástroje ze skupiny Express Tools jsou nyní k dispozici i pro Mac, což usnadňuje práci při přechodu mezi systémy.
  • Nové funkce z AutoCAD 2016 pro Windows - obsahuje mnoho nových funkcí jako jsou revizní obláčky, vylepšení kótování, náhled prováděného příkazu nebo výběrové efekty.
Nabízí také vylepšení odpovídající Mac prostředí, která zrychlují a zjednodušují práci:
  • Paleta vlastností umožňuje zobrazit nejpoužívanější vlastnosti namísto procházení celého seznamu.
  • Změna aktualizací, které jsou nyní k dispozici jako malé balíčky. To zamezuje dlouhému stahování aktualizací a nutnosti přeinstalace.
  • Vícejazyčné prostředí umožňuje přepínání jazyků dle nastavení jazyka v operačním systému. Je ale k dispozici pouze angličtina a francouzština.
K dispozici jsou také vylepšení výkonu. Mezi těmi nejvíce požadovanými samotnými uživateli jsou:
  • Menší PDF soubory s možností výběru a vyhledávání výstupní PDF soubory jsou výrazně menší a umožňují výběr a vyhledávání textů.
  • Posun a Zoom - navigace ve výkresech je nyní jednodušší díky zrychlení těchto operací.
  • Vylepšení TrueType fontů - ve výkresech jsou uloženy celé texty, což také zrychluje posun a zoom.
Podrobné srovnání AutoCAD LT 2016 pro Windwos a Mac

Pro zájemnce a uživatele starších verzí je také vhodné připomenout plánovanou změnu licenční politiky společnosti Autodesk: Trvalé licence je možné zakoupit pouze do konce ledna 2016, po té budou licence k dispozici pouze formou časově omezených pronájmů (Desktop Subscriptions). Do 19. ledna 2016 jsou licence navíc nabízeny se zajímavými slevami:

AutoCAD LT 2016 pro Windows i Mac v eshopu CAD Zone

Rubrika: Autodesk
Vydáno: 28.11.2015
Počítadlo: 3002 čtenářů


Thu Apr 18, 2024 04:16:24
CAD Zone Články Rhino V-Ray AutoCAD LT CADprofi SketchUp

CADzone.cz
věnováno CADu...