Novinky AutoCADu 2018

Autocad připravil pro své uživatele novou verzi plnou drobných vylepšení, které sice nepůsobí na první pohled nijak převratně, ovšem v podstatné míře spříjemňují práci s tímto programem. Změny by se dali seřadit do čtyř hlavních skupin, a to – uživatelské prostředí, dokumentace, spolupráce a technologické a výkonnostní vylepšení.

Uživatelské prostředí

Malá vylepšení se objevila v dialozích pro výběr souborů nastavení kreslení. Nyní se u příkazů Otevřít, Uložit, Připojit a mnoha dalších ukládá pořadí řazení sloupců.
Dialog pro Nastavení kreslení má nově nastavitelnou velikost.
K panelu nástrojů Rychlý přístup můžete nyní připnout i ovládací prvek Hladina.
Ikona Sledování systémové proměnné, která se na hlavním panelu zobrazí v případě, že se změní nějaká systémová proměnná, má teď místní nabídku. Je z ní možné obnovit systémové proměnné a přepnout zobrazování upozornění.

Sledování systémové proměnné

Významným vylepšením je usnadnění výběru objektů, které jsou mimo obrazovku. Když nyní zahájíte výběr, můžete posouváním pohledu a zoomováním rozšířit okno výběru i na objekty, které byly původně mimo obrazovku.

Výběr objektů

Dokumentace

V předchozích verzích nebyl plně podporován import souborů PDF obsahujících text SHX.
V předchozí verzi Autocad nabídl možnost importovat do hotových výkresů PDF texty. Program ovšem text vnímal jako spleť čar a oblouků, co činilo úpravy textu téměř nemožnými. V poslední verzi se tento problém vyřešil a Autocad nyní dokáže rozpoznávat jednotlivé znaky z PDF souboru a převádí je do SHX souboru jako objekty víceřádkového textu. Taky přibyla možnost spojit více textových objektů do jednoho výsledního objektu.

Rozpoznávání textu

Spolupráce

Autocad 2018 se zaměřil i na zjednodušení práce s externími referencemi, nakolik hledání a opravování nefunkčních cest k nim zabíraly uživatelům příliš mnoho času. Když se připojí externí soubor, nastaví se cesta k němu jako relativní. Vlastnost nevyřešená relativní cesta v podokně Podrobnosti také označuje, že referenční soubor čeká na uložení. Pokud aktuální soubor uložíte do jiného umístění, zobrazí se výzva k aktualizaci relativních cest.

Relativní cesta

Technologické a výkonnostní vylepšení

Pro majitele obrazovek s vysokým rozlišením 4k a vyšší je dobrou zprávou, žev Autocadu 2018 byla přidána jejich podpora. Vysokému rozlišení je nyní přizpůsobena i velikost zobrazovaných oken pro běžné prvky uživatelského rozhraní, například Správce hladin, příkazový řádek, paleta Vlastností, dialogy pro výběr souborů a další.
Poslední aktualizace zlepšila výkon při otevírání a ukládání pro výkresy, které obsahují množství poznámek a výřezů. 3D tělesa a povrchy nyní využívají nejnovější geometrické modelování (DWG formát), které má vyšší bezpečnost a stabilitu.
Zakoupením licence pro užívání AutoCADu automaticky získáváte také přístup k mobilní aplikaci. Tato umožňuje využívání AutoCADu i mimo kancelář. V mobilní aplikaci je možné zobrazovat, vytvářet, opravovat a sdílet CAD výkresy na tabletu nebo smartphonu bez nutnosti nosit s sebou při návštěvách u klienta papírové výkresy. Kromě zobrazování výkresů je možné provádět přesná měření, přidávat poznámky, provádět změny a dokonce tvořit nové výkresy i mimo kancelář.

AutoCAD LT v eshopu CADzone >>>

Zdroj:
Oficiální video Autodesk s novinkami verze 2018
AutoCAD 2018 and AutoCAD LT 2018 Preview Guide

Rubrika: Autodesk
Vydáno: 18.04.2017
Počítadlo: 2027 čtenářů


Thu Apr 18, 2024 02:21:13
CAD Zone Články Rhino V-Ray AutoCAD LT CADprofi SketchUp

CADzone.cz
věnováno CADu...