Novinky AutoCAD 2019 LT

Kdykoliv a kdekoliv – to je nosné téma podstatné části změn, které Autodesk přináší v nové verzi AutoCAD 2019. Změny v nové verzi AutoCADu jsou tentokrát opravdu evidentní. V duchu zmíněného hesla k již fungující AutoCAD mobile aplikaci přibyla i webová aplikace, možnost ukládání hotových výkresů nejenom na lokální disk, ale i přímo na web nebo do mobilního zařízení. Navíc je tu možnost sdílení náhledu na hotové výkresy a psaní připomínek – a to vše opět online.

Jaké jsou tedy nové funkce AutoCAD 2019 LT?

Mobilní a webová aplikace

Úplnou novinkou je webová aplikace AutoCAD. Máte k ní přístup z Vašeho webového prohlížeče přes web.autocad.com bez toho, že byste museli něco stahovat nebo instalovat. Po přihlášení do Vašeho Autodesk účtu máte přístup k DWG souborům, jednoduchému kreslení, nástrojům pro editaci i s podporou externích referencí a řízení hladin.

AutoCAD LT 2019 Webová aplikace

Mobilní aplikace Vám umožní prohlížení, úpravu, tvorbu a sdílení CAD výkresů kdykoli a kdekoli. Pokud budete mimo dosahu internetu, stačí si předem stáhnout výkresy do tabletu nebo mobilu a můžete s nimi pracovat dál.

Ukládání výkresů na web nebo do mobilních zařízení

Díky této nové funkci si můžete uložit DWG soubory ze stolní verze AutoCAD LT na web nebo do mobilního zařízení. V terénu pak můžete zákazníkům ukazovat detaily návrhu a dělat potřebné úpravy prostřednictvím AutoCAD webové nebo mobilní aplikace bez nutnosti nošení tištěných výkresů. Upravené soubory pak jednoduše opět otevřete v kanceláři na lokálním disku a můžete pracovat dál.

AutoCAD LT 2019 Ukládání na web

Porovnávání rozdílů mezi DWG soubory

Velmi užitečná funkce pro zjišťování rozdílů mezi dvěma verzemi stejného DWG souboru Vám umožní jednoduše a rychle dohledat změny, které ve výkresu nebo externí referenci nastaly. Revizní okna zvýrazní místa ve výkrese, kde došlo ke změnám a Vy si je pak už můžete systematicky procházet. Žádná změna Vám neunikne.

AutoCAD LT 2019 Zjišťování rozdílů

Sdílení náhledů na výkresy online

Sdílení náhledů v AutoCAD 2019 LT Vám ulehčí komunikaci s Vašimi partnery. Již nemusíte zasílat kompletní DWG nebo PDF soubory v příloze emailu. Zašlete pouze odkaz na webovou stránku, kde si partner může prohlédnout návrh na libovolném zařízení s přístupem k internetu a připsat k němu komentář. Komentář se pak zase načte do Vaší stolní verze AutoCADu.

AutoCAD LT 2019 Sdílení náhledů

Rychlejší a jednodušší 2D grafika

AutoCAD dostál změn i ve své základní funkčnosti, takže je ve výsledku jednodušší a rychlejší. Operace 2D grafiky, které vyžadují překreslování nebo regeneraci, jsou nyní až 2x tak rychlé. V dialogovém okně Grafický výkon si s pomocí nových ovladačů můžete jednoduše nastavit vlastní preference v 2D grafickém výkonu.

Líbivé ploché ikony

Změny nastaly i v uživatelském prostředí programu a tak se v této verzi nově setkáte s plochými ikonami na liště, ve stavovém řádku, v panelu rychlých nástrojů i v hlavním menu programu. Tyto ikony jsou příjemnější na pohled, a to hlavně na monitorech se 4K rozlišením. Navíc AutoCAD 2019 LT automaticky přizpůsobí velikost ikon velikosti a rozlišení Vašeho monitoru.

AutoCAD LT 2019 Nové ploché ikony

Pokud Vás nová verze AutoCAD 2019 LT zaujala, neváhejte ji vyzkoušet!

Zdroj:
http://blogs.autodesk.com/autocad/introducing-autocad-2019-autocad-lt-2019/
https://www.autodesk.com/products/autocad-lt/features


Více informací na AutoCADLT.cadzone.cz >>>

AutoCAD v eshopu cadzone.cz >>>

Rubrika: Autodesk
Vydáno: 11.04.2018
Počítadlo: 1552 čtenářů


Wed Jul 24, 2024 23:46:29
CAD Zone Články Rhino V-Ray AutoCAD LT CADprofi SketchUp

CADzone.cz
věnováno CADu...