AutoCAD Freestyle

Společnost Autodesk představila jednoduchý a levný CAD program pro 2D kreslení a skicování. Má být vhodný pro účely hobby nebo dodavatele výrobků při zpracování jejich nabídek.

Autodesk Freestyle by měl být dostatečně jednoduchý a intuitivní, aby jej mohl využívat i ten, kdo dosud dělá nákresy jen tužkou. Je tak vhodný i pro nákresy při hobby, úpravách v domácnosti nebo zahradních úpravách okolí domu. Využít by jej mohli také dodavatelé jako instalatéři, elektrikáři nebo truhláři. Mohou jej také využít lidé, kteří spolupracují s architekty nebo inženýry pro prohlížení a poznámkování CAD výkresů.

AutoCAD Freestyle

Díky tomu, že je Freestyle postaven na platformě AutoCAD umožňuje přesné navrhování i tisk výsledku ve formě profesionálních výkresů. Obsahuje skupinu nástrojů pro vyváření základních tvarů (úsečky, oblouky, kružnice, obdélníky), poznámkování výkresů (kótování, text, výplně), skicování nebo vkládání obrázků a symbolů. Mřížka zobrazená na pozadí výkresu pomáhá uživatelům v orientaci v rozměrech a proporcích prvků. Obsahuje také knihovnu předpřipravených prvků jako jsou okna a dveře.

AutoCAD Freestyle je k dispozici zatím pouze v angličtině. Je možné si zdarma stáhnout časově omezenou zkušební verzi. Pro zakoupení je zatím dostupný jen na eshopu na stránkách Autodesk.com za zvýhodněnou cenu 99,- USD.

Zdroj: Tisková zpráva

Více informací:
www.autodesk.com

Rubrika: Autodesk
Vydáno: 28.05.2010
Počítadlo: 7007 čtenářů


Thu May 30, 2024 03:20:48
CAD Zone Články Rhino V-Ray AutoCAD LT CADprofi SketchUp

CADzone.cz
věnováno CADu...