Cinema 4D R16

Hledáte profesionální vizualizační software? Řešením může být Cinema 4D. Díky snadné ovladatelnosti a intuitivnímu pracovnímu prostředí lze zvládnout práci v Cinemě v krátkém čase. K dispozici je celá ediční řada verzí, ze kterých si vyberete dle Vašich potřeb. Pojďme se podívat na Cinemu 4D Release 16, která je určena i náročným projektům v oblasti architektury, designu, animace i výzkumu.

Cinema 4D R16
Image © Gustavo Ferrero Moya

Ovládání a pracovní prostředí
Jak už jsme naznačili, vyniká Cinema svým přehledným pracovním prostředím a rychlým náhledem na projekty prostřednictvím grafické karty přímo v editoru a plnou podporou stereoskopického 3D zobrazení v editoru. České uživatele potěší i česká lokalizace, což je v oblasti profesionálních animačních 3D softwarů ojedinělé. V rámci základní instalace jsou kromě české nabízeny také anglická, německá, francouzská, španělská a ruská jazyková verze, mezi nimiž lze libovolně přepínat.

Cinema 4D R16

3D modelování bez kompromisů
Cinema 4D umožňuje modelovat pomocí polygonů, parametricky i tzv. sculpting – sochání.
V oblasti polygonového modelování představila verze R16 novinku Polypen (polygonové pero).
V jednom nástroji můžete tvořit, deformovat, přesunovat, ořezávat, kopírovat body, hrany i celé polygony v prostoru modelu velmi dynamicky.
Cinema má značnou výbavu generátorů a deformátorů. Jistě oceníte vylepšené symetrické modelování – Symetrie, Zaoblení / Bevel, kterým můžete ověřovat úpravy a změny dle přání klienta bez destrukce modelu i Solo editace (omezení úprav objektu pomocí vlastnosti Interakce). Novinkou je pak i tvorba ozubeného kola, u niž lze nastavit velké množství parametrů. Bez problémů tak vytvoříte špičaté, děrované, obloukové vzory, cokoliv od filmového pásu až po soukolí orloje.

Cinema 4D R16

Vizualizační knihovny, materiály a textury
Úspěch visualizace je úzce propojen s možnostmi materiálů a textur. Cinema 4D nabízí jak tvorbu vlastních materiálů s precizní kontrolou nad jejich vzhledem a fyzikálními vlastnostmi, tak přes 300 hotových materiálů, více jak 500 3D modelů nábytku, stromů, bytových doplňků a lidí. Visualizační knihovny rapidně urychlí práci na vlastním návrhu. Kromě standartních materiálů máte v této verzi Cinemy k dispozici paletu vlastních shaderů pro tvorbu vrstvených materiálů. Díky BodyPaint, obsaženém ve všech verzích Cinemy, můžete nanášet okamžitě textury přímo na povrch 3D objektů.

Cinema 4D R16 Cinema 4D R16

Rendering, světla a stíny
Váš projekt potřebuje dobré světlo! Systém světel Cinemy 4D vám dovolí nastavit značnou škálu parametrů u světel a stínů. Můžete využít fyzikální oblohy - dle souřadnic, času a typu oblohy Vám Cinema načte oblohu s mraky a sluncem pro den a s měsícem a hvězdami pro noční oblohu. Pro interiér využijte parametrů svítidel přímo od výrobců. Cinema Vám bez složitého nastavování vygeneruje požadovanou scénu.

Opravdu silné vizualizační jádro Cinemy 4D dokáže vyrendrovat kvalitní vizualizace i animace v krátkém čase. Máte pak možnost využít nasvětlení scény formou Globálního nasvětlení scény (GI), s níž dosáhnete přirozenějšího efektu. Také můžete pracovat s virtuální fyzikální kamerou - tedy nastavit clonu, rychlost, ISO apod. Podporovány jsou i výstupy pro stereoskopické projekce (3D brýle).

Cinema 4D R16
Image © www.playroutine.com
Cinema 4D R16
Stereoskopická projekce

Animace
Proč vlastně 4D? Protože díky animaci mohou všechny komponenty Vašeho projektu ožít. Animace od průchodu modelem až po simulace kolizí, deformace motorů a pístů. Dynamiku tuhých a měkkých těles definujete jen na základě fyzikálních vlastností objektů. Cinema 4D ovládá pokročilé nástroje pro animaci postav, pohybu vpřed,zad, cyklického pohybu. Cinema 4D Studio dokáže simulovat i takové povrchy jako vlasy, srst, peří, trávu a díky editoru doladíte nejen barvu a hustotu, ale i přilnavost a další parametry.Podporované formáty, návaznosti a výstupy
Cinema 4D importuje a exportuje řadu formátů dalších 2D, 3D, CAD a kompozičních programů. Můžete tak snadno načíst Váš existující model např. FBX, .dae, DXF, DWG, DEM, IGES, VRML, 3ds, STL adalší. Poskytuje obousměrné přímé spojení s CAD / CAM (např. Pro ArchiCAD, Vectoworks a Allplan). Podporuje většinu 2D grafických formátů – PSD, TIFF, TGA, HDRI, OpenEXR,BMP, PICT, JPEG, PNG a dlaší. Poskytuje výstupy pro nejběžnější postprodukční programy jako Adobe Photoshop, After Effects, Final Cut Pro, Combustion...

Více informací: Cinema4D.cadzone.cz
Cinema4D v eshopu CAD zone

Rubrika: Aktuality
Vydáno: 16.03.2015
Počítadlo: 3336 čtenářů


Thu Jul 25, 2024 00:21:11
CAD Zone Články Rhino V-Ray AutoCAD LT CADprofi SketchUp

CADzone.cz
věnováno CADu...