DWGDirect od ODA je teď Teigha

Open Design Alliance (ODA) změnila název svých knihoven pro vývojáře CAD a dalších grafických aplikací. Zároveň uvedla jejich novou verzi 3.3. Změna názvu vyjadřuje fakt, že nástroje ODA už dávno překračují pouhé čtení a zápis DWG souborů, a také řeší spor se společností Autodesk o využívání ochranné známky DWG v názvech produktů.

Open Design Alliance (ODA) je nezisková organizace, která od roku 1998 vyvíjí nástroje pro vývojáře grafických aplikací. Těžiště spočívalo převážně v knihovnách pro čtení a zápis DWG a DXF výkresových formátů. Dnes k nim patří také podpora pro formáty DGN, DWF, PDF, SVG či import čtení SAT. Mimoto dnes knihovny obsahují i funkce pro editaci výkresů.

Nástroje ODA jsou dostupné výrobcům a vývojářům programů po uhrazení členského příspěvku nebo zdarma vzdělávacím institucím a studentů pro účely výzkumu v oblasti CAD/CAM. Jsou využívány pro vývoj specializovaných nástrojů i komplexních samostatných CAD programů. Jedním z nich je například BricsCAD nebo připravovaný IntelliCAD 7.

Nové značení knihoven Teigha (čteno ti: ga) zároveň řeší spor o ochrannou známku DWG v názvech knihoven. Ochranné známka DWG je vlastnictvím společnosti Autodesk, která ale nebrání ostaním výrobcům v používání koncovky .dwg v názvech souborů nebo vývoji aplikací zajišťujících kompatibilitu při čtení a zápisu tohoto formátu výkresů.

Více informací:
www.opendesign.com

Rubrika: Aktuality
Vydáno: 05.05.2010
Počítadlo: 5882 čtenářů


Thu Apr 18, 2024 03:02:35
CAD Zone Články Rhino V-Ray AutoCAD LT CADprofi SketchUp

CADzone.cz
věnováno CADu...