IDEA Architektura 19

Program IDEA Architektura obsahuje všechny funkce 4MCAD 19, na jehož jádru je postaven. Nabízí inteligentní modelování stavebních konstrukcí a prvků. Při práci i prezentaci je možné přepínat mezi 2D a 3D zobrazením i používat standardní postupy pro kreslení a editaci objektů.

Nová verze Idea Architektura 19 přináší změny v uživatelském prostředí i nové funkce pro modelování. Přepracovaný a vylepšený rendering přináší lepší kvalitu výsledných obrázků za kratší čas.
Přibyly 3D knihovny nábytku. Program rovněž obsahuje všechny funkce 4MCAD 19, na jehož jádru je postaven.

Uživatelské prostředí
V novém uživatelském prostředí na Vás čeká aktualizovaný stavový řádek s ikonami Mřížka, Ortho, Esnaps atd., čímž se prostředí přibližuje prostředí AutoCADu. Úprav se dočkal i panel nástrojů, panel vlastností má rozšířené možnosti a funkce pro kombinaci s přikazy Filtr a Rychlý výběr. Změny nastaly i v dialogových oknech BIM entit s novým rozhraním.Modelování
V obecných funkcích se klade důraz na BIM projekty. Na panelu vlastností je možnost přímo změnit všechny BIM charakteristiky, které je rovněž možné využít pro filtrování specifických entit.
V programu přibyl nový dialog pro definici budovy s množstvím možností – je možné využít obrázky, externí reference, vkládat nebo mazat podlaží...
Ve specifických funkcích je možné v reálném čase upravovat střechy pomocí mřížek, vytvářet uživatelské zdi, rozšířili se možnosti pro tvorbu schodišť. Je možné zvednout zdi dle obrysu schodiště nebo střechy.

Knihovny
V programu jsou nové 3D knihovny nábytku s renderovanými náhledy, nové renderované rozhraní pro typy střech, schodišť a zábradlí.

Idea Architektura 19

Další funkce
V Plus menu jsou nové příkazy podobně jako v expresních nástrojích AutoCADu – Etransmit, Overkill, Blockreplace, Bcount...

Více informací na stránkách Idea3d.cz >>>

Idea Architektura 19 v Eshopu CAD Zone >>>

Rubrika: IntelliCAD
Vydáno: 16.07.2018
Počítadlo: 1019 čtenářů


Thu May 30, 2024 01:35:20
CAD Zone Články Rhino V-Ray AutoCAD LT CADprofi SketchUp

CADzone.cz
věnováno CADu...