IntelliCAD 8

IntelliCAD Technology Consortium (ITC) ohlásilo novou verzi IntelliCAD, na který je jádrem mnoha oblíbených alternativních CAD programů.

IntelliCAD 8

Mezi mnoho oznámených vylepšení a oprav patří napříkad uvedení 64-bitové verze, úpravy v uživatelském rozhraní, práci s hladinami či u zobrazování výkresů. IntelliCAD na 64-bitových systémech funguje bez problémů i v předchozích verzích (poslední předchozí je IntelliCAD 7.2), ty ale potenciál systému oproti 32-bitům nijak nevyužívaly. Většina uživatelů se tak může těšit na zlepšení výkonu. Uživatelské rozhraní by se mělo dočkat upravených menu, panelů nástrojů a dialogových oken. Vlastní nastavení menu by měla být jednodušší díky podpoře CUI (Customised User Interface). U hladin přibývá již v jádru podpora správy stavů, vytváření skupin a filtrů či možnost vyhledávání. Z hlediska komunikace s jinými programy nabízí IntelliCAD práci v aktuálních DWG a DXF formátech. Verze IntelliCAD 8 by také měla umožnit podložení výkresů ve formátu DGN a korektní zobrazování objektů vytvořených v programech Autodesk Architecture a AutoCAD Civil 3D(r). Vylepšení neminou ani možnosti vytváření vlastních uživatelských aplikací v LISP, VBA v C/C++ pomocí prostředí SDS (Solution Development System).

Pro popagaci nové verze umožnilo ITC ve spolupráci s MainFrame2 vyzkoušení IntelliCAD 8 po časově omezenou dobu přes internet jen s pomocí webového prohlížeče. Aplikaci naleznete na stránce http://www.mainframe2.com/intellicad.

ITC nenabízí IntelliCAD koncovým zákazníkům přímo, ale prostřednictvím svých členů. Ti samotné jádro často vylepšují o další zajímavé funkce. V českém prostředí jde například o 4M CAD nebo progeCAD. 4M CAD mimo základních CAD programů nabízí také aplikaci IDEA Architektura určenou především architektům a programy pro stavební specialisty. Z nich jsou v české lokalizaci zatím k dispozici FineELEC pro projektování vnitřních elektroinstalací a FineFIRE pro kreslení a výpočty protipožárních systémů.

Více informací:
www.intellicad.org

Rubrika: IntelliCAD
Vydáno: 24.07.2014
Počítadlo: 2646 čtenářů


Wed Jul 24, 2024 23:36:30
CAD Zone Články Rhino V-Ray AutoCAD LT CADprofi SketchUp

CADzone.cz
věnováno CADu...