SKIMP pro SketchUp

Práce s těžkými, rozsáhlými modely zdolala již spoustu uživatelů SketchUpu. Možná jste se již pokoušeli importovat modely s milióny polyobjektů a pak jenom čekali, čekali a ještě čekali. Konečně! Import ukončen! Ale... chybí textury! Nesedí měřítko! Nesprávná orientace! A nejhorší ze všeho, že Váš model má 500 MB a těžko se s ním dělá cokoliv dalšího! Zní Vám to povědomě?

Konečně! Bezbolestný, rychlý import a zjednodušení modelů s množstvím polyobjektů do SketchUpu! Skimp je nový profesionální plugin pro rychlý a jednoduchý a vysoce přesný import modelů do SketchUpu.

MindSight pluginy - Skimp

Zvolte jakékoliv množství skupin nebo komponent z Vašeho modelu a Skimp je upraví na množství, se kterým se dá pracovat. Program Vám umožní nastavit míru chybovosti pro vysoce přesné zjednodušení. Toto je klíčové pro zjednodušování mechanických nebo průmyslových objektů, jako jsou dopravní prostředky, přístroje, elektronika atd. Skimp byl navržen pro dosažení rovnováhy mezi přesností a výkonem. Je velmi rychlý, vysoce přesný a nenáročný na paměť. Je plně integrován do SketchUpu. Po jeho nainstalování přes Manažer rozšíření jej můžete okamžitě začít používat. Rychle nahradí textury a materiály pomocí nástroje pro nahrazování textur. Skimp pracuje na jádru Atangeo Balancer SDK, pravděpodobně nejrychlejší a paměťově nejefektivnější technologie pro redukci polygonů, jaká je momentálně k dispozici.

Skimp umožňuje přizpůsobení orientace a měřítka importovaného modelu, zmenšení a zjednodušení Vašeho modelu před nebo po importu. Ve Skimpu zůstane zachován vzhled, vlastnosti, osy, textury, materiál a hranice vytvořeného modelu. Program dovede zjednodušit i modely s miliony plošek. Neuvěřitelně zmenší velikost SKP souboru pouze pár kliknutími. Podporuje soubory FBX, OBJ, STL, DAE3DS (pouze pro PC), PLY a VRML .

Pokud Vás program zaujal, můžete si jej vyzkoušet a po té objednat v našem eshopu .MindSight Studio nabízí i další užitečné pluginy pro SketchUp:

Artisan pro SketchUp
Artisan je plugin obsahující množství účinných modelovacích nástrojů pro SketchUp. Pomáhá při tvorbě terénu, nábytku, postav, abstraktních modelů, textilií, závěsů a polštářů, nebo i skal, kmenů stromů a rostlin.
Obsahuje nástroje pro tvorbu dělení povrchů, nástroje pro modelování, pro transformaci vrcholů, optimalizaci sítě a další.

Profile Builder
Profile Builder je rychlý a flexibilní parametrický modelovací nástroj a jednoduché BIM řešení pro SketchUp. Profile Builder je schopen vytvářet chytré objekty pomocí parametrických profilů. Profilem může být jakýkoliv tvar, nebo křivka - "vytáhnout" můžete třeba zábradlí, potrubí, střechu, stěnu, nebo základ budovy. Pokud vytvoříte zajímavý profil, můžete si jej uložit a opět využít v dalších projektech. Kombinací profilů a komponent vznikají složité tvary jako komplexní zábradlí, vícevrstvé stěny, ohrady, hrázděné stěny, schodiště nebo cesty a to v řádu několika vteřin. Navíc si můžete navrhnout libovolnou cestu a vytáhnout profil podél ní.

Bool Tools 2
Bool Tools je plugin pro výkonné Boolean operace ve SketchUpu. Je možné jej použít pro vytvoření součtu, rozdílu, průsečíku, ořezu nebo rozdělení rozličných útvarů. Tento nástroj je možné přednostně využívat pro přípravu 3D tisku a usnadnění práce s velmi malými komplexními objekty. Bool Tools je rovněž schopen pracovat s vnořenými tělesy.

Place Maker
Place Maker je plugin pro SketchUp, který automatizuje vytváření modelů míst. Díky němu můžete importovat do návrhů letecké pohledy, importovat modely reálných budov, stromy a lesy, 3D cesty, chodníky, nebo vodní toky a plochy do Vašich projektů. Modely je možné renderovat. Můžete naimportovat terén a budovy, cesty nebo chodníky modelovat přímo na něm.

Double-Cut
Double Cut je nástroj pro tvorbu Cutting Components - speciálních komponent, pomocí kterých se dají vytvářet výřezy do existujících povrchů. U těchto komponent je možné měnit jejich velikost nebo tvar a Double-Cut automaticky přizpůsobí tvar a velikost výřezu.

Quantifier Pro
Quantifier Pro je nástrojem, který je schopen vypočítat nákladové ukazatele z Vašich modelů. Můžete zjistit délku, plochu, objem, hmotnost, nebo náklady vybraného objektu z Vašeho modelu. Plugin automaticky upravuje hodnoty v tabulkách po změnách provedených v modelu. Tabulky je možné si dále upravovat a výsledky exportovat do Excelu.

Více informací na stránkách SketchUp.CADzone.cz >>>

SketchUp pluginy v Eshopu CAD Zone >>>

Rubrika: SketchUp
Vydáno: 06.04.2019
Počítadlo: 2435 čtenářů


Wed Jul 24, 2024 23:54:08
CAD Zone Články Rhino V-Ray AutoCAD LT CADprofi SketchUp

CADzone.cz
věnováno CADu...