Nekrolog pro Computer Design

Vydávání časopisu Computer Design bylo ukončeno letošním číslem 2 a nabídka českých médií s tematikou CAD programů se tak výrazně zúží.

Počátkem července obdrželi předplatitelé oznámení o ukončení vydávání časopisu Computer Design a jako odškodné číslo časopisu Computer s možností volby přejít na předplatné tohoto či jiného časopisu z nabídky Mladé Fronty. Ta oznámila, že pracuje na restrukturalizaci společnosti CPress Media, a.s., původního vydavatele Computer Design, a zrušení časopisu je tak zřejmým důsledkem převzetí. Hlavním důvodem budou samozřejmě finance a snížení prostředků, které jsou výrobci software schopni na reklamu vydávat.


Web časopisu běží pod doménou Zive.cz

Na stránkách časopisu se lze dopátrat ke zmínkám o nejstarších číslech z roku 2003. K přednostem určitě patřil široké zaměření na software, hardware i zajímavé projekty zpracované s využitím digitálních technologií. Časopis má také internetovou verzi na stránkách cdesign.zive.cz.

Pro české zájemce o problematiku CAD a souvisejících oblastí tak zřejmě zbývá jediné tištěné médium - časopis itCAD se svou online verzí zpráv na adrese www.cad.cz. Pak je tu samozřejmě i internetová CADzone.cz :-)

Související odkazy:
cdesign.zive.cz
cpress.cz
mf.cz

Rubrika: Aktuality
Vydáno: 10.07.2010
Počítadlo: 7155 čtenářů


Thu Apr 18, 2024 03:27:55
CAD Zone Články Rhino V-Ray AutoCAD LT CADprofi SketchUp

CADzone.cz
věnováno CADu...