progeCAD 2016

Jaro je v plném proudu a novinky ve světě softwaru se líhnou... nu jako na jaře! Pro novou verzi ProgeCAD Professinal 2016 by se nejlépe hodilo označení dynamická...


progeCAD jedním z cenově dostupných CAD programů. Verze 2016 nabízí novinky pro snadnější a intuitivnější práci jak ve 2D tak pro 3D. Nejvíce zaujme integrace cloudu, funkce, po níž je velká poptávka, a též dynamické zadávání, které si vyžádali uživatelé progeCADu. Podívejme se společně na změny avizované výrobcem:

Dynamické zadávání příkazů a základních hodnot (délky, úhly, apod.) je možné provádět přímo v kreslícím okně. Hodnoty jsou automaticky aktualizovány na základě pozice kurzoru, i nadále je možno je definovat ručně. Způsob zobrazení a zadávání si může uživatel nastavit.

Výchozí nastavení relativních souřadnic urychlí práci.

Dynamický souřadný systém pro efektivnější kreslení ve 3D. Jednoduše změníte dočasnou kreslící rovinu XY.

Pokročilé úchopové body 3D těles slouží k editaci těles pomocí posunu úchopových bodů přímo kurzorem jako to bylo možné již dřív ve 2D.

Příkaz 3D kolmo nabízí kromě omezení pohybu ve směru os X a Y také omezení kurzoru nahoru a dolů v ose Z.

Sdílení v cloud umožňuje ukládání a synchronizaci souborů přes službu Dropbox, Gogle disk, Microsoft One Drive apod.

Příkaz nastavení měřítka změní velikost textu, kót, šraf, bloků podle zvoleného nastavení hromadně. Vhodné např. před tiskem.

Automatická pole využijete pro zadání proměnných do tabulek, razítek např. datum vytvoření, název projektu, nastavení pro tisk apod.

Příkaz ARCTEXT vytváří obloukový text dle zvoleného oblouku.

PDF/A představuje formát se zaručenou kompatibilitou v budoucích prohlížečích v souladu s normou ISO. Může být podmínkou bezpečné archivace i odevzdání podkladů pro oficiální instituce a orgány veřejné správy. (možno vytvářet již od progecad2015) .

Příkazový řádek nabízí automatické dokončování příkazů - „našeptávač“ pro efektivnější práci s příkazy a systémovými proměnnými.

Zájemcům je k dispozici 30-denní zkušební verze zdarma.
Více informací: www.mujcad.cz.
progeCAD v Eshopu CAD Zone

Rubrika: IntelliCAD
Vydáno: 21.04.2015
Počítadlo: 2633 čtenářů


Thu Apr 18, 2024 04:04:54
CAD Zone Články Rhino V-Ray AutoCAD LT CADprofi SketchUp

CADzone.cz
věnováno CADu...