progeCAD 2020

progeCAD 2020 přináší zajímavé funkce, vylepšené uživatelské rozhraní a díky novému jádru také rychlejší ukládání výkresů a lepší stabilitu.

progeCAD nabizí možnost tvroby CAD výkresů ve 2D i 3D, je kompatibilní s dalšími aplikacemi a schopen pracovat s DWG soubory od verze 2.5 až po 2020. Dokáže také importovat soubory Autodesk Revit a IFC soubory. Aktuální verze je postavena na technologiích Teigha 4.3.2 a IntelliCAD 9.

progeCAD 2020

Uživatelské prostředí
Již při zapnutí programu si můžete všimnout změn v uživatelském prostředí. Nejviditelnější jsou palety nástrojů, do kterých je možné uspořádat bloky, šrafy a další obvykle používané nástroje. Příkazy zde jednoduše přeuspořádáte přetažením myší. Byla ale upravena i další menu či panel vlastností, kde je možné přepnout na stromové zobrazení.

progeCAD 2020 nabízí lepší vizualizaci textů díky využití technologie anti-aliasing, která napomáhá vyhlazení textu a jeho lepší čitelnosti. Program postoupil i v optimalizaci zobrazení pro 4K monitory. Pro rychlejší otevírání a ukládání souborů si mohou uživatelé přednastavit vlastní nejčastěji využívané složky přímo v dialogu souborů.

Ribbon menu progeCAD 2020

Nové funkce
Nová verze přináší podporu BIM souborů – možnost importu a připojení souborů IFC, Autodesk a Revit, které obsahují data pro stavbu i její další životní cyklus. progeCAD 2020 rovněž podporuje zobrazování a úpravu objektů z AEC, Civil a GeoMaps.

Novinkou je možnost využití digitálního podpisu DWG výkresu, díky kterému má adresát výkresu k dispozici spolehlivé informace o autorovi.
progeCAD také kontroluje chybějící nebo neaktuální externí reference a následně Vás na ně upozorní. Do buněk tabulky je nově možné nově vkládat vzorce pro výpočty.

Byl vylepšen export do PDF s vícero dostupnými možnostmi pro prohledávání exportovaného textu, nastavení DPI pro exportované obrázky a šrafy atd. Přibylo mnoho zajímavých příkazů pro práci s bloky.

Více podrobností na stránkách Můjcad.cz >>>

Zkušební verze progeCAD 2020 >>>

progeCAD v eshopu CAD Zone >>>

Rubrika: IntelliCAD
Vydáno: 11.09.2019
Počítadlo: 1751 čtenářů


Thu Apr 18, 2024 03:20:46
CAD Zone Články Rhino V-Ray AutoCAD LT CADprofi SketchUp

CADzone.cz
věnováno CADu...