SketchUp 2018

V nové verzi SketchUp se programátoři ze společnosti Trimble zaměřili hlavně na přizpůsobení SketchUp pro využití při BIM (Informačním modelu budovy). Dále Vás čekají vylepšení řezových rovin, zdokonalené nástroje pro kreslení, jako bonus něco pro uživatele Mac a další drobnosti, které nejsou nikterak okaté, přesto způsobují, že to všechno funguje lépe a jednodušeji...

BIM ve SketchUp 2018

BIM čili informační model budovy představuje informační databázi objektu, která shromažďuje a poskytuje informace pro navrhování, výstavbu i celou dobu provozu budovy.
SketchUp nyní nabízí svým uživatelům možnost ukládat a spravovat informace pro BIM. Užitečné informace můžete ukládat již při tvorbě komponent, dále je možné pro lepší přehlednost data a informace seskupovat a organizovat, vytvářet i detailní rozpočty nebo přehled cen rozčleněný podle hladin projektu.

SketchUp 2018

Další novinkou je IFC exportér, který pomáhá zabezpečit bezproblémovou migraci informací mezi jednotlivými aplikacemi v podobě přiřazených atributů a jejich úplné zachování jak po dokončení zprávy projektu tak i při přechodu do jiných aplikací.

Řezové roviny jsou další oblastí, kde došlo k vylepšením – v nejnovější verzi mají svůj vlastní název a symbol, proto je teď jednodušší řezové roviny vyhledávat, upravovat nebo uspořádat. Zlepšil se i výkon SketchUp při tvorbě řezů, přičemž s větší velikostí řezu roste exponenciálně.

Další vylepšení se týkají zdokonalení kreslících nástrojů díky modifikačním klávesám a využití odkazového systému SketchUp.

Pro uživatele MAC je k dispozici po prvé oficiální česká verze programu!. Taky se dočkali nastavení anti -aliasing, které doposud v programu scházelo.

S novou verzí SketchUp končí vývoj verze SketchUp Make, která byla pro uživatele pro nekomerční účely zdarma. Teď je možné 3D modelování zdarma online na internetu pomocí aplikace SketchUp Free.

Více informací >>>
SketchUp v Eshopu CADzone CZ >>>

Rubrika: SketchUp
Vydáno: 15.11.2017
Počítadlo: 1854 čtenářů


Wed Jul 24, 2024 22:41:08
CAD Zone Články Rhino V-Ray AutoCAD LT CADprofi SketchUp

CADzone.cz
věnováno CADu...