SketchUp 2019

SketchUp je 3D modelář, který je oblíbený především pro intuitivní ovládaní a snadný způsob kreslení modelů. Snadno se s ním naučí kreslit i ten, kdo technickým výkresům nerozumí. SketchUp je nástroj pro převod Vaší představy do 3D!

Ve SketchUp pracují profesionálové i občasní uživatelé. Má široké uplatnění od stavebnictví přes zahradní architekturu, truhlářství a další řemesla po produktový design. Jeho přednostmi jsou intuitivní způsob práce a široká nabídka zásuvných modulů, které rozšiřují možnosti základního programu.

Úvodní obrazovka SketchUp 2019

Nová verze SketchUp vychází zpravidla před koncem kalendářního roku, ale nyní na ni uživatelé museli čekat déle. Mimo technických novinek byly rozšířeny i možnosti licencování o pronájem na dobu jednoho roku, cloudové služby a online aplikace SketchUp pro Web.

Přibyly například různé typy přerušovaných čar, které je možné z programu také vyexportovat. Nástroj měření nyní zobrazuje informace přímo ve výkrese.
Byl vylepšen DWG import/export pro styly a materiály.
Oblíbená databáze položek ke stažení 3D Warehouse je rozdělena na kategorie a podkategorie a umožňuje filtrovat položky. Vyhledávání v ní je nyní rychlejší a snadnější.
Modul LayOut pro tvorbu výkresů má také lepší funkce pro import a export .dwg souborů, přibyla možnost exportovat materiály.
Trimble Connect je nové cloudové úložiště a platforma pro spolupráci, které se můžete přihlásit přes desktop, mobil web nebo zařízení mixed reality. Je možné díky němu získat zpětnou vazbu nebo sdílet soubory SketchUp.
Novou možností, kterou program nabízí, je také SketchUp prohlížeč. Ten umožňuje zobrazování modelů vytvořených ve SketchUpu zařízeními virtuální reality jako Oculus, Windows Mixed Reality, VIVE nebo Hololens.
A pokud se chcete naučit další zajímavé funkce programu SketchUp, je tu pro Vás SketchUp Campus, stránka s online studijními materiály a výukovými kurzy ve 104 jazycích světa.

SketchUp Campus

Pokud byste si program rádi vyzkoušeli, vyžádejte si 30-denní zkušební verzi zdarma.

Zakoupit můžete program v našem eshopu.

Více informací naleznete také na SketchUp.cadzone.cz.

Rubrika: SketchUp
Vydáno: 21.03.2019
Počítadlo: 1483 čtenářů


Thu May 30, 2024 03:15:43
CAD Zone Články Rhino V-Ray AutoCAD LT CADprofi SketchUp

CADzone.cz
věnováno CADu...