Novinky SketchUp 2020

SketchUp PRO je populární 3D modelář, který se vyznačuje intuitivním ovládáním, rychlostí vytváření návrhu a rozsáhlou knihovnou komponent. Program je k dispozici v českém jazyce a umožňuje rovněž tvorbu 2D pohledů z vytvořeného modelu.

Nová verze SketchUp 2020 přináší příjemnější spolupráci s modulem LayOut, který slouží pro tvorbu 2D výkresů z trojrozměrného modelu. Propojení je nyní hladší a umožňuje mnohem více úprav modelu přímo z LayOutu. SketchUp navíc sám sleduje změny, které jste v LayOutu provedli a nemůžete tak nechtěně přijít o původní vzhled modelu.
Pokud je potřeba měnit viditelnost hladin (nově značek či tagů), nyní je to také možné přímo v dokumentu LayOut.

SketchUp 2020 - LayOut

Úplnou novinkou SketchUpu je Outliner - Stromové okno prvků.
Již není potřeba vytvářet nové hladiny v dialogu hladin - můžete je organizovat přímo v Outlineru. Rovněž můžete snadno přepínat mezi hlavními částmi modelu pomocí nové ikony Outlineru ve tvaru oka.

SketchUp 2020 - Outliner

Pro snažší práci s objekty přibyly nové úchopové body na hraničních boxech objektů - třeba neviditelné body v zadní části objektů nebo středový bod. Funkci je možné využít pro nástroje Otočit a Posun.

SketchUp 2020 - skryté objekty

Poslední výraznou novinkou je oddělení ovládání skrytých objektů od skryté geometrie. Můžete tedy upravit třeba v terénu ukryté rohy a přitom mít ukryté objekty v blízkosti Vašeho modelu.

SketchUp 2020 - skryté objekty

Pokud Vás novinky SketchUp zaujaly a chcete si program vyzkoušet, rádi Vám poskytneme jeho zkušební verzi.

sketchUp je stále k dispozici ve formě trvalých licencí, ale vzrůstající oblibě se těší také pronájmy programu na 1 rok. Výhodou pronájmu je mimo jiné nižší pořizovací cena.

Pro informace o cenách a objednávky navštivte náš eshop.

Rubrika: SketchUp
Vydáno: 03.04.2020
Počítadlo: 1620 čtenářů


Thu May 30, 2024 01:33:48
CAD Zone Články Rhino V-Ray AutoCAD LT CADprofi SketchUp

CADzone.cz
věnováno CADu...