SketchUp plugin Sefaira

Sefaira umožňuje jednoduché posouzení energetické náročnosti budov, osvětlení vnitřního prostoru denním světlem, jako i tepelné pohody a HVAC dimenzování pro SketchUp.

Sefaira nabízí možnost jednoduché a rychlé analýzy v ranné fázi architektonického návrhu se zaměřením na jeho energetickou náročnost. Přímo se nabízí k posouzení variant.
Svým širším zaměřením pomáhá Sefaira posoudit vícero stránek – např. stavba s optimální energetickou náročností může disponovat nízkým množstvím denního světla v interiéru. S pomocí Sefairy je možné vyladit návrh směrem k přijatelnějšímu poměru denního světla a energetické náročnosti.

SketchUp - Sefaira

Rozšířenou verzi Sefairy nabízí webová aplikace, která poskytuje pokročilé možnosti analýz 3D modelů ze SketchUpu:

- energetické náročnosti – užívání objektu s ohledem na náklady, CO2 a obnovitelné zdroje s možností nastavení norem výpočtu
- denního osvětlení - roční nebo dle data a času, koeficient denního světla, přímé sluneční světlo
- tepelná pohoda - teplota vzduchu, PMV, provozní teplota
- dimenzování HVAC - klimatizace, zdroj vytápění, AHU, dimenzování tepelného čerpadla atd.

SketchUp - Sefaira

Sefaira je součástí produktu SketchUp Studio, jehož zakoupením získáte licenci SketchUp na 1 rok, SketchUp Web na 1 rok, plugin Sefaira – licenci i přístup do webové aplikace, prohlížeč do mobilu, prohlížeč virtuální reality, přístup do Trimble Connect Business, 3D Warehouse a Extension Warehouse.

SketchUp - Sefaira

SketchUp Studio v Eshopu >>>.

Rubrika: SketchUp
Vydáno: 08.09.2020
Počítadlo: 876 čtenářů


Thu May 30, 2024 03:04:17
CAD Zone Články Rhino V-Ray AutoCAD LT CADprofi SketchUp

CADzone.cz
věnováno CADu...