SketchUp 2016

Verze pro spolupráci, sdílení souborů, s uživatelsky komfortnějším prostředím, posílenými nástroji a intuitivnějším ovládáním ... i nadále však SketchUp !

SketchUp 4 planning
Ilustrační obrázek - SketchUp for City Planning: Houseal Lavigne Associates (zdroj: YouTube)

SketchUp 2016 přináší novinky pro práci v týmu, úpravy pro modelování, nastavení zabezpečení při práci se zásuvnými moduly třetích stran či mnoho vylepšení pro hladiny v modulu LayOut.

Nástrojem pro sdílení souborů, referenčních objektů a modelů je Trimble Connect, který umožní vytvoření soukromého účtu pro sdílení projektů. Práci uživatelů také urychlí snadnější přístup do 3D Warehouse, vylepšené modelovací nástroje (oblouk, kruh, posun, offset, otáčení) s možností rychlého ovládání os a uzamykání směrů či přizpůsobitelná dialogová okna a vektorové ikony pro obrazovky s větším rozlišením. Aktualizace se dočkala také knihovna materiálů a textur i rady a tutoriály seřazené přehledně dle souvislostí. Zabezpečení nově nabízí tři úrovně načítání pluginů třetích stran, které řeší, zda budou načítány pluginy bez certifikace. Modul LayOut, ve kterém probíhá příprava pro tisk dostal možnost inteligentního kótování, mnoho nových možností pro práci s hladinami či optimalizaci PDF výstupu.

sketchUp 2016 je již distribuován v české i anglické verzi. Demo je ale pouze v angličtině. Beze změny zůstává nutnost zakoupit si společně s novou licencí i předplatné na jeden, dva nebo tři roky.

Podrobný popis nových funkcí SketchUp 2016

SketchUp 2016 v eshopu CAD Zone

Rubrika: SketchUp
Vydáno: 13.01.2016
Počítadlo: 2325 čtenářů


Thu Apr 18, 2024 03:42:56
CAD Zone Články Rhino V-Ray AutoCAD LT CADprofi SketchUp

CADzone.cz
věnováno CADu...