SketchUp 2017

Koncem letošního roku byla uvolněna nová verze programu SketchUp od společnosti Trimble. Přináší uživatelům novinky, které urychlí a usnadní jejich práci.

my.SketchUp

Nový SketchUp 2017 nyní podporuje i monitory s vysokým rozlišením, detailně vykresluje a má znatelně zrychlený výkon. Pracuje s povrchy a průhlednými materiály a umožňuje pohled i přes několik průhledných vrstev. Osám 3D prostoru můžete nastavit vlastní barvy, což se projeví v LayOut. Osy je poté možno uzamknout a kreslit Obdélník nebo Rotující obdélník mimo osy.
Dále představuje vylepšení kreslících nástrojů a některé úplně nové. Jako je třeba „Kolmo k ploše“, kdy se vznesete nad plochu, najdete k ploše kolmici a začněte kreslit. A u komponent vzniklých seskupením lze nastavit vlastnosti od základu jako u vytváření komponentů nově vytvořených.
Užitečné upgrady v LayOut jako jsou import CSV a XSLX souborů nebo nově vzniklé Tabulky, kde můžete vkládat tabulky do sebe, nebo je jinak upravovat. LayOut nyní zahrnuje varovné signály, které vás upozorní na nedokonalosti jako třeba volné konce. Tuto funkci lze ale kdykoliv vypnout. Byla také vylepšena kompatibilita s jiným programy při exportu do DWG či DXF formátů.

Mimo jednoletých aktualizací se SketchUp samozřejmě vyvýjí neustále. V beta verzi můžete například vyzkoušet online modelář my.sketchup pracující z internetového prohlížeče.

Podrobný popis nových funkcí SketchUp 2017

SketchUp 2017 v eshopu CAD Zone

Rubrika: SketchUp
Vydáno: 21.12.2016
Počítadlo: 1841 čtenářů


Thu Apr 18, 2024 02:08:48
CAD Zone Články Rhino V-Ray AutoCAD LT CADprofi SketchUp

CADzone.cz
věnováno CADu...