Co je nového ve V-Ray 3?

Chaos Group® představil nové verze populárního renderovacího programu V-Ray 3. Pro své uživatele připravila společnost vylepšení programu, která nabízejí rychlejší zpracování a vylepšené uživatelské prostředí.Poslední verze V-Ray v podstatní míře šetří Váš čas. Podívejme se společně, které funkce k tomu v podstatné míře přispívají!

Díky množství vylepšení ve využívání grafického procesoru (GPU) pro rendering bylo možné odbřemenit centrální procesor, rozložit síly počítače a tak podstatně urychlit proces renderování.

Příjemnou zprávou pro uživatele jistě bude, že V-Ray u posledního upgradu zavedl možnost renderování na pokračování . To umožňuje po přerušení procesu renderování a možnost opět v něm pokračovat bez nutnosti začínat zase od začátku.

Zavedení interaktivního renderování (IPR) Vám dává možnost dolaďovat světla, materiály a dělat další finální úpravy Vašich ilustrací v průběhu renderovacího procesu a výsledky vidět okamžitě. IPR se rychleji aktualizuje a využívá méně paměti.

Funkce Adaptivní světla nabízí nový, rychlejší algoritmus, který zrychluje renderování scén, kde je množství zdrojů světla. Oproti minulé verzi je zpracování rychlejší až o polovinu.

Denoiser automaticky odstraňuje šumy a také výrazně zkracuje čas renderování.

V-Ray Swarm nabízí distribuční rendering, ve kterém se díky využití nodů, centrálního i grafického procesoru počítače urychluje jeho práce.

Wittaya Wangpuk House Gepo Architecture (V-Ray 3)
Wittaya Wangpuk®

V-Ray Vám umožní vytvářet reálně vypadající obrázky a animace!

Uživatelé mají k dispozici neustále se rozrůstající knihovnu , ve které je více než 500 naskenovaných reálných materiálů.

Povrchové materiály je nyní možné více vrstvit, využívat podpovrchový odraz světla ve více vrstvách materiálu, co přispívá k dalšímu přibližování výsledků realitě.

Ještě v lepší formě se představuje i funkce pro vytváření vlasů, srsti, nebo trávy – V-Ray Fur , která umožňuje absolutně realistické výsledky.

Atmosferické vlivy , jako je mlha, opar, oblaky, nebo paprsky slunce – i ty je možné využít pro reálnější vzhled Vaší animace nebo obrázku.

Dabarti Studio Bee Top Art
Dabarti CGI production studio®

Pokud potřebujete udělat průřez ve Vašem návrhu – třeba i v architektonickém návrhu velké budovy, využijete V-Ray Clipper .
V-Ray přichází vstříc i těm, kdo by rádi prezentovali své výtvory ve 3D zobrazení – obrázky je nyní možné prohlížet s populárními headsety pro virtuální realitu.

Tato verze přináší také změnu v licencování – V-Ray ustoupil od používání donglů (USB klíčů) s licencemi a přešel na online licencování. I v případě cesty bez připojení k internetu je možné novou licenci až na 14 dní využívat v offline režimu.

Zdroj: www.chaosgroup.com

Více informaci: Vray.CADzone.cz

Nákup: V-Ray v eshopu CAD Zone

Rubrika: Aktuality
Vydáno: 24.05.2017
Počítadlo: 1440 čtenářů


Thu Apr 18, 2024 04:17:46
CAD Zone Články Rhino V-Ray AutoCAD LT CADprofi SketchUp

CADzone.cz
věnováno CADu...